Menu Zamknij

Dlugoterminowe pożyczki bez bik online – alternatywa dla kredytu?

Dlugoterminowe pożyczki bez bik online - alternatywa dla kredytu
Przyszło nam żyć w czasach, w których całkowicie zmienia się system przepływu pieniądza. Mówiąc prościej, tradycyjne instytucje finansowe, czyli największe banki detaliczne odkryły, że muszą ogarnąć rzeczywistość, ponieważ rynek pieniężny odjeżdża w stronę swobodnego przepływu środków. Wielcy sektora bankowego słabo i nieporadnie mierzą się z faktem, że duża część handlu wraz z pieniędzmi przeniosła się do Internetu. Wiedzą to nowe podmioty, takie jak firmy pożyczkowe i parabanki, które wychodzą do klientów z coraz nowszymi pomysłami błyskawicznego wsparcia w gotówce, dokładnie analizując rynek pod kątem oczekiwań pożyczkobiorców. Jeśli chodzi o nowe, nadchodzi koniec czasu eksperymentów, mierzonych częstymi porażkami i stereotypowo negatywnym wizerunkiem, jaki za sprawą pojedynczych, nieuczciwych podmiotów obarczył cały wschodzący rynek usług finansowych. Ostatnie lata, dzięki zwiększonej konkurencji między firmami, przyniosły nam wyraźną stabilizację i poprawę jakości nowych produktów pożyczkowych.

Pożyczka przez Internet — finansowy produkt przyszłości

Dziś człowiek potrzebujący wsparcia w gotówce otwiera drzwi stacjonarnego oddziału swojego banku przede wszystkim w trosce o bezpieczeństwo transakcji.To dla niej jest gotów przejść przy biurku urzędnika bankowego przez prawdziwą „ścieżkę zdrowia”, co oznacza konieczność odpowiedzi na wiele pytań w szczegółowych wywiadach, przeciągający się w nieskończoność czas zatwierdzania wniosku i obowiązek przedstawiania wielu dokumentów, o których istnieniu wcześniej nie miał pojęcia.Tymczasem instytucje pozabankowe — parabanki, firmy pożyczkowe czy prywatni inwestorzy — dawno odkryli, że żyjemy w świecie Internetu, a czas i ułatwianie życia stały się nową międzynarodową walutą.Jeśli coś można zrobić bez zbędnych komplikacji, po prostu trzeba to zrobić. Nowe podmioty proponują coraz mniej skomplikowane procedury udzielania pożyczek. Dzięki konkurencji na rynkupożyczka przez internetstaje się coraz częściej wybieranym przez użytkowników sieci rozwiązaniem. Dziś wszystko, co potrzebne do załatwienia pożyczki w kwadrans to – opróczchęci i zdecydowania – dowódosobisty i PESEL, elektroniczny rachunek bankowy, telefon z abonamentem i skrzynka mailowa.Sprawdzenie klienta organizuje się za pomocą elektronicznego konta w banku – jeśliklient przeleje drobną kwotę, np. 10 złotych, na wskazany rachunek, wykaże wiarygodność danych przekazanych przez internet. Tak prosto jest wprawdzie wtedy, gdy pożyczamy sumę do kilku tysięcy, a czas jej zwrotu to około dwóch miesięcy.A co trzeba zrobić, gdy potrzebujemy większej sumy i chcemy ją spłacić w ratach?

Pożyczka na ratydługoterminowa

Jeśli zdecydujemy się na pożyczenie wyższej kwoty, dostajemy, tak jakprzy tradycyjnym kredycie bankowym, kalendarz rat i dłuższy czas na spłatę.Gdy suma wynosi więcej niż 5-6 tys. zł, przeważnie potrzeba mocniejszych zabezpieczeń. Wtedy najczęściej sprawdza się informacje o wnioskodawcy w Biurze Informacji Kredytowej (BIK) – czy nie jest zadłużony, jakie są perspektywy spłaty i czy musi spłacać innych kredytów.Na pewno muszą to zrobić firmy pożyczkowe, które inaczej niż parabanki i prywatni inwestorzy działają w oparciu oustawę o kredycie konsumenckim.Klient nie będzie jednak musiał czekać w nieskończoność i dostarczać sterty papierów jak w banku, bez pewności, że otrzyma wsparcie finansowe — pożyczkaprzez internetupraszcza procedury do minimum.

Pożyczki bez bikonline

Czy jest w takim razie szansa dla klientów, którzy nie mogą liczyć na czystą kartę w BIK?Znajdzie się dla nich pożyczka bez bikonlinew parabankach i u prywatnych pożyczkodawców. Parabanki nie muszą uwzględniać danych z BIK, ale na pewno je sprawdzą i jeśli okazuje się, że historia kredytowa nie jest taka zła, zadłużenia klienta są minimalne i posiada on dobre źródła dochodu, pożyczka na ratybez BIK online jest bardzo realna.Osoby w najtrudniejszym położeniu muszą zdać się na pożyczkę długoterminową pod zastaw, najczęściej nieruchomości, samochodu lub innego wartościowego majątku, niosącą zabezpieczenie pożyczkodawcy w przypadku niespłacania rat.