Menu Zamknij

Pożyczki bez zaświadczeń o dochodach to szansa dla bezrobotnych

pożyczka od 18 lat
Otrzymanie kredytu bankowego lub pożyczki obwarowane jest konkretnymi wymogami jakie musi spełnić wnioskujący. Zwykle zanim udamy się do banku lub innej instytucji finansowej z zamiarem ubiegania się o pożyczkę, sami dokonujemy wstępnej analizy naszych szans na powodzenie.

Bierzemy wówczas przede wszystkim pod uwagę wysokość osiąganych dowodów, które są głównym kryterium, jakie bierze pod uwagę pożyczkodawca. Bez szans mogą poczuć się jednak osoby, które nie posiadają zdolności kredytowej, co w praktyce oznacza, że nie posiadają żadnych dochodów, które stanowiłyby gwarancję spłaty. To pewnego czasu, brak jakichkolwiek dochodów oznaczał „zerowe” szanse na powodzenie misji pt. „kredyt”. W ostatnich latach jednak na rynku finansowym zaszły zmiany. Istnieją obecnie firmy pożyczkowe, które udzielają pożyczek bez zaświadczeń o dochodach.

Pożyczki od 18 lat bez zdolności kredytowej – warunki

Osoby, które zostałyby „skreślone” przez bank, jako niewiarygodne, ze względu na brak stałego źródła dochodu, mogą liczyć na firmy pożyczkowe. Z roku na rok przybywa ich na rynku, co z kolei sprawia, że zachodząca między nimi konkurencja, pozwala na wybór coraz lepszych ofert z punktu widzenia pożyczkobiorcy. Należy pamiętać, że firmy te traktują udzielanie pożyczki od 18 lat bez zdolności kredytowej jako działanie obciążone dużym ryzykiem, co musi się przekładać na pewnego rodzaju zabezpieczenia. Zabezpieczenie to polega przede wszystkim na zwiększeniu oprocentowania pożyczki. W ostatecznym rozrachunku jednak wciąż pozostaje to sytuacja korzystna dla pożyczkobiorcy, ponieważ pożyczki zwykle udzielane są w kwotach znacznie niższych niż w przypadku standardowych kredytów i na stosunkowo niedługi okres spłaty, co sprawia, że podwyższone oprocentowanie nie oznacza kwot „nie do udźwignięcia”. Gdy znika kryterium dochodu, firma pożyczkowa oczekuje spełnienia innych wymogów, które na szczęście są formalnością. Niezbędne minimum to ukończenie 18 roku życia przez wnioskującego o pożyczkę. W większości wypadków niezbędne będzie także posiadanie polskiego obywatelstwa. Ponadto pożyczkobiorca będzie zobowiązany wypełnić stosowny wniosek i posiadać własne konto bankowe oraz przejść kolejne kroki procedury ubiegania się o pożyczkę.

Pożyczki dla bezrobotnych

Specyficzną grupą potencjalnych pożyczkobiorców są osoby bezrobotne. Problem bezrobocia dotyka każdej kategorii wiekowej, począwszy od osób młodych, które dopiero, co ukończyły studia, a skończywszy na starszych osobach, których możliwości znalezienia pracy są coraz mniejsze. W sytuacji, gdy pozostajemy bez pracy, nie możemy liczyć na kredyt z jasnych powodów. Nie będziemy w stanie przedstawić bankowi wiarygodnej podstawy zabezpieczenia kredytu, czyli zaświadczenia o zatrudnieniu i dochodach. Jedyną opcją są dostępne na rynku oferty firm pożyczkowych, które często reklamują się jako podmioty, które udzielają pożyczek dla bezrobotnych. Bywa, że oprócz kryterium pełnoletności i obywatelstwa polskiego, firmy pożyczkowe weryfikują historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej. Wciąż jednak pożyczki dla bezrobotnych znoszą wymóg przedstawiania odpowiednich zaświadczeń, stając się tym samym jedyną szansą na zyskanie dodatkowej gotówki w pilnej potrzebie. Do tej grupy pożyczkobiorców należą także osoby, które osiągają zyski spoza działalności zawodowej (np. z wynajmowania mieszkania), studenci żyjący ze stypendium lub osoby pracujący bez podpisanej umowy, czyli potocznie mówiąc „na czarno”. Warto jednak pamiętać, aby w obliczu niekorzystnej sytuacji finansowej, która zmusza nas do zdobycia dodatkowych środków pieniężnych, zachować ostrożność i zdrowy rozsądek – przede wszystkim nie dać się naciągnąć nieuczciwym firmom, ale także mieć na uwadze, że każdą pożyczkę prędzej czy później będzie trzeba spłacić.