Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś
Finanse konsolidacja kredytu

Konsolidacja długu – co to jest?

Data publikacji 18 lutego 2022

Konsolidacja długów oznacza zaciągnięcie nowej pożyczki, aby połączyć wszystkie nasze istniejące długi i spłacić je za jednym razem…
Najlepiej przy niższym oprocentowaniu, abyśmy szybciej wyszli z długów. Konsolidacja długów może zaoszczędzić pieniądze i uprościć życie, ale tylko pod warunkiem, że w międzyczasie nie narobimy jeszcze więcej długów! Istnieje więc ryzyko.

Korzyści z konsolidacji długów

Masz problem z utrzymaniem kilku wysoko oprocentowanych pożyczek? Może warto połączyć je w jedną. Pożyczki na konsolidację długów mają zazwyczaj niższe oprocentowanie i są rozłożone na dłuższy okres – więc tygodniowe lub miesięczne płatności są mniejsze. Konsolidacja zadłużenia może ułatwić budżetowanie, ponieważ jest tylko jedna pożyczka do zarządzania. W przypadku kredytu konsolidacyjnego często płacimy niższe oprocentowanie niż w przypadku zakupu na raty czy zadłużenia na karcie kredytowej. Jak można przecztac na https://splatapozyczek.pl/konsolidacja długów nie pomoże jednak, jeśli nadal będziemy zaciągać nowe długi. Kluczem jest skupienie się na pozbyciu się istniejącego zadłużenia, a nie na jego powiększaniu.

Konsolidacja długu

Ryzyko związane z konsolidacją zadłużenia

Konsolidacja lub refinansowanie pożyczek może być korzystne, jeśli oznacza mniejsze opłaty i odsetki. Ale istnieje ryzyko:

  • Może to być rozwiązanie krótkoterminowe, jeśli nie będziemy w stanie sprostać spłatom nowej pożyczki.
  • Niższe spłaty, ale w dłuższym okresie czasu, mogą zwiększyć ogólny koszt, ponieważ dłużej płacimy odsetki.
  • Mogą pojawić się dodatkowe opłaty i obciążenia, w tym „ukryte” opłaty za zmiany, opóźnienia w płatnościach i zaległości w spłacie. Wierzcie lub nie, ale pożyczkodawcy mogą nawet pobierać dodatkowe opłaty za wcześniejszą spłatę istniejących pożyczek.
  • Firmy specjalizujące się w konsolidacji zadłużenia mogą naliczać wyższe odsetki niż bank. Porozmawiaj z bankiem o tym, co mogą zaoferować przed podpisaniem umowy z nową firmą.
  • Prawdopodobnie byłyby opłaty za ustanowienie lub dokumentację zapłacone na oryginalnych pożyczek. Wzięcie pożyczki konsolidacji zadłużenia dodaje kolejny zestaw opłat, które mogą kosztować setki dolarów.

Aby zmniejszyć ryzyko, dowiedz się, jaki jest całkowity koszt konsolidacji przed podpisaniem umowy, radzi https://splatapozyczek.pl/. Zakupy i czytanie wszystkich drobnych druków pomaga.

Dla właścicieli domów

Przedłużenie kredytu hipotecznego może być alternatywną opcją. bDla kogoś, kto ma kilka kredytów wysoko oprocentowanych – np. kredyt samochodowy na 15% lub kartę kredytową na 19% – tańszym rozwiązaniem może być spłacenie ich poprzez zwiększenie kredytu hipotecznego. Aby to zrobić, należy zwiększyć wysokość spłat, tak aby data spłaty kredytu hipotecznego pozostała taka sama. Należy jednak pamiętać, że ponieważ nowy kredyt jest spłacany przez dłuższy okres, suma spłacanych rat będzie wyższa. Najlepszą opcją jest sprawienie, aby spłata kredytu hipotecznego była taka sama jak całkowita spłata wszystkich Twoich kredytów. Wtedy, ponieważ stopy procentowe kredytów hipotecznych są niższe, spłacisz całość szybciej.

Materiał partnera

idealny model zegarka

Redakcja crediteonline.pl

Redakcja "Credit Online" to zespół doświadczonych ekspertów, których pasją jest dzielenie się wiedzą i pomoc użytkownikom w zrozumieniu skomplikowanych tematów związanych z finansami, pracą, biznesem, ekonomią i stylem życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?