Na czym polega faktoring online?
Data publikacji 10 czerwca 2022
Czy zawsze trzeba czekać na pieniądze, aż klient opłaci fakturę – nawet jeśli termin to 30-90 dni? Nie! Jeżeli skorzystasz z usługi faktoringu, gotówka znajdzie się na Twoim koncie nawet w kilka godzin. Dzięki temu uzyskasz środki na bieżącą działalność czy kolejne inwestycje. Sprawdź, na czym polega faktoring online i kto może z niego skorzystać.
Na czym dokładnie polega faktoring online?
W wielu branżach standardem są faktury z odroczonym terminem płatności. Kontrahent płaci dopiero po 30-90 dniach – tak długo trzeba zatem czekać, aż pieniądze pojawią się na koncie. To może powodować zatory płatnicze i brak funduszy np. na bieżące wydatki czy dalsze inwestycje i rozwój biznesu.
Rozwiązaniem jest faktoring. Ta opcja polega na przekazaniu faktur instytucji finansowej – faktorowi, który wypłaca pieniądze niemal od razu. Kontrahent podpisuje cesję i fakturę spłaca już na konto faktora.
Aby łatwiej zrozumieć działanie usługi, najlepiej posłużyć się przykładem: pan Mateusz prowadzi niewielką firmę transportową, ma dwa samochody dostawcze i dwóch pracowników. Kontrahentom wystawia faktury z terminem płatności 60 dni. Żeby nie czekać tak długo na gotówkę, zgłasza się do PragmaGO. Pieniądze otrzymuje na konto od razu, dzięki czemu może opłacić m.in. benzynę i wypłaty dla pracowników!
W PragmaGO dostępny jest faktoring online – wniosek wypełniany jest przez internet, bez wizyty w biurze. To oszczędność czasu, który można poświęcić na rozwój swojej firmy.
Kto może skorzystać z faktoringu?
Faktoring w PragmaGO jest dostępny dla każdej firmy – bez względu na takie czynniki jak branża, rozmiar biznesu, liczba zatrudnianych osób czy czas istnienia na rynku. Z tej opcji korzystają więc też nowe przedsiębiorstwa i start-upy.
Dzięki faktoringowi:
- nie czekasz na pieniądze nawet kilkanaście-kilkadziesiąt dni, aż kontrahent opłaci fakturę – masz je na koncie od razu,
- zapewniasz swojej firmie płynność finansową i unikasz zatorów płatniczych,
- możesz wykorzystać gotówkę na bieżące wydatki (np. wypłaty dla pracowników) albo dalsze inwestycje.
Faktoring jest opcją dla tych przedsiębiorców, którzy mają stałych kontrahentów. Jeśli chcesz skorzystać z finansowania faktur sprzedaży od czasu do czasu – lepiej sprawdzi się finansowanie pojedynczych faktur.
Jakie limity faktoringowe oferuje PragmaGO?
Limit faktoringowy to maksymalna kwota finansowania. Dla faktoringu w PragmaGO standardowo wynosi 1 mln złotych. Jeśli jednak masz większe potrzeby i potrzebujesz indywidualnego limitu – wystarczy ustalić szczegóły z doradcą. Wysokość możliwego finansowania zależy od różnych czynników i zawsze jest dopasowana indywidualnie.
Dlaczego faktoring jest tak chętnie wybieranym rozwiązaniem wśród przedsiębiorców, którzy szukają zewnętrznego finansowania? To opcja dla każdej firmy – firma finansowa sprawdza przede wszystkim Twoich kontrahentów, bo to oni mają do opłacenia faktury.
Artykuł sponsorowany