Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle

Wysyłka odzieży – jak zapakować paczkę z ubraniami

Data publikacji 20 kwietnia 2022


Wiele osób prowadzących działalność handlową w Internecie zajmuje się sprzedażą odzieży. Wybór takiej a nie innej branży jest skądinąd słuszny, gdyż popyt na ubrania jest zjawiskiem bardziej niż oczywistym. Problem w tym, że nie każdy (zwłaszcza początkujący) sprzedawca wie, jak zorganizować wysyłkę sprzedanej odzieży.

Jak zapakować małą odzież?

Pojedyncze i niewielkie elementy garderoby (np. spódnice, bluzki) można z łatwością włożyć do nawet niewielkiej koperty. Ważne jest, aby były to koperty bąbelkowe, które zapewnią ubraniom jeszcze wyższy stopień ochrony przed uszkodzeniem. Sprzedawane ubrania powinny być dopasowane do rozmiaru opakowania. Nie mogą się one w nich swobodnie przemieszczać, gdyż mogłoby to doprowadzić do ich uszkodzenia. To samo dotyczy zbyt ciasnego pakowania na siłę, które może niepotrzebnie zgnieść odzież lub nawet doprowadzić do jej rozerwania.

Wysyłka dużych przedmiotów

Jeśli e-sprzedawca chce zapakować kurtkę lub inny, duży element codziennej garderoby, to powinien do tego celu wykorzystać pudełka kartonowe. Czasem (tak jak w przypadku kurtek) mogą być to masywne pudła, wewnątrz których obowiązkowo muszą znaleźć się różnego rodzaju wypełniacze (np. kulki styropianowe, folia bąbelkowa itd.). Każde takie pudełko powinno być zaklejone taśmą, by niemożliwe było jego przypadkowe otwarcie w trakcie transportu.

Skarpetki, rękawiczki i bielizna osobista

Niewielkie elementy garderoby można zapakować do pudełek, albo też wybrać dla nich odpowiednie torebki papierowe, które zostaną włożone do odpowiednich pudeł. Torebki warto wzbogacić w logo sklepu, dzięki czemu opakowanie to stanie się swoistą reklamą. Mało tego! Jeśli torebka spełni swe zadanie, to być może zostanie ona wykorzystana przez nowego właściciela w przyszłości, co naturalnie przełoży się na wzrost liczby kontaktów marketingowych.

I na koniec słów kilka o butach

Teoretycznie zapakowanie butów nie powinno być problemem, gdyż zdecydowana większość z nich jest dostępna w oryginalnych, tekturowych pudełkach. Jeśli jednak buty mają pewne delikatne zdobienia, to warto je dodatkowo zabezpieczyć np. folią. Buty warto pakować do dwóch pudełek, gdyż gwarantuje to jeszcze skuteczniejszą ochronę przed uszkodzeniem ich drogocennej zawartości. I jeszcze jedno: pakując odzież warto pamiętać o dowodzie zakupu, a także o różnego rodzaju broszurach, ulotkach i bonusach na następne zakupy.

W wyborze konkretnego opakowania pomocna może być e-hurtownia-opakowan.pl, w ofercie której znajdują się opakowania, pojemniki i pudełka na każdą, wyjątkową okazję.

idealny model zegarka

Redakcja crediteonline.pl

Redakcja "Credit Online" to zespół doświadczonych ekspertów, których pasją jest dzielenie się wiedzą i pomoc użytkownikom w zrozumieniu skomplikowanych tematów związanych z finansami, pracą, biznesem, ekonomią i stylem życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?